Στο 2ο Τακτικό Συνέδριο τον Ιούλιο του 2021 πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη των μελών της Κεντρικής Επιτροπής του Πράσινου Κινήματος, σύμφωνα με το Καταστατικό μας, η οποία ανανεώθηκε σε μεγάλο βαθμό και ξεχωρίζει η εκπροσώπηση των γυναικών, σε αναλογία που ξεπερνά το 1/3 των μελών της Επιτροπής. Ενώ άξια αναφοράς είναι η εκπροσώπηση τόσο της επαρχίας, καθώς πλησιάζει το 50% ενώ όπως ήδη αναφέραμε παραπάνω, τρία μέλη της Κεντρικής Επιτροπής εκπροσωπούν την Ομογένειά μας. Αντίστοιχα υπάρχει αναλογική εκπροσώπηση και στην ηλικιακή διαστρωμάτωση αλλά και στην κοινωνικοεπαγγελματική.

Συμπρόεδρος: ΚΑΛΟΓΡΑΝΗΣ Κώστας, Δημοσιογράφος – Επικοινωνιολόγος
Συμπρόεδρος: ΑΚΡΙΒΟΥ Σωτηρία, Γεωπόνος – Τεχνολόγος Τροφίμων
Γενικός Γραμματέας: ΣΠΑΘΗΣ Λάμπρος, Εμπορικός Διευθυντής

Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ

Αναλυτικά, τα 61 μέλη της Κεντρικής Επιτροπής του Πράσινου Κινήματος είναι τα εξής:
1. ΑΚΡΙΒΟΣ Αθανάσιος, Στέλεχος Επιχειρήσεων – Περιφερειακός Σύμβουλος Θεσσαλίας
2. ΑΚΡΙΒΟΣ Κωνσταντίνος, δημόσιος υπάλληλος
3. ΑΛΕΒΙΖΟΣ Παναγιώτης, ιδιωτικός υπάλληλος, Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής
4. ΒΑΛΛΑ Ελένη, Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής
5. ΒΑΛΛΑΣ Παντελής, Ελεύθερος Επαγγελματίας
6. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Θωμάς, Ιδιωτικός Υπάλληλος
7. ΒΙΡΒΙΛΗΣ Μιχάλης, Ελεύθερος Επαγγελματίας
8. ΒΟΥΒΟΥΔΑΚΗΣ Κωνσταντίνος, ιδιωτικός υπάλληλος
9. ΓΚΩΝΙΑΣ Κώστας, Αξιωματικός ε.α. του Λιμενικού Σώματος
10. ΔΗΜΑ Δήμητρα, Επιχειρηματίας
11. ΔΗΜΗΤΡΕΛΗΣ Μανώλης Νομικός,
12. ΘΕΟΔΩΡΟΥ Βαγγέλης, Επιχειρηματίας
13. ΚΑΒΟΥΚΑΣ Γιώργος, συνταξιούχος Εμπορικού Ναυτικού.
14. ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιάννης, Ελεύθερος Επαγγελματίας στις Λαϊκές Αγορές
15. ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΥ Πέγκυ, Συγγραφέας, project manager
16. ΚΑΡΟΥΖΟΣ Δημήτρης, Δικηγόρος
17. ΚΑΣΟΥΤΑΣ Μιχάλης, Εκπαιδευτικός
18. ΚΑΤΣΑΝΟΥ Δήμητρα, Ιδιωτική Υπάλληλος19.

19. ΚΑΤΣΟΥΛΙΕΡΗ Παναγιώτα, Τραπεζική υπάλληλος
20. ΚΑΨΗΣ Κώστας, π. Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, π. δημοτικός σύμβουλος Αθηναίων
21. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χρήστος, Νοσηλευτής, Εργαζόμενος στο Εθνικό Κέντρο Αποκατάστασης
22. ΚΟΣΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Αθανάσιος, πρώην Δήμαρχος Σερβιών Κοζάνης
23. ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ Πέτρος, Δημοσιογράφος
24. ΚΟΥΡΙΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ελεύθερος επαγγελματίας
25. ΚΡΙΚΟΥ Γιάννα, Ιδιωτική Υπάλληλος
26. ΚΥΡΟΥ Κωνσταντίνα, Ιδιωτική Υπάλληλος
27. ΚΥΡΟΥΣΗΣ Γιώργος, χειρούργος ορθοπεδικός, π. Γενικός Γραμματέας της Κεντρικής Επιτροπής
28. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Βαγγέλης, Ιδιωτικός υπάλληλος
29. ΛΑΠΠΑ Κέλλυ, Εργοθεραπεύτρια
30. ΛΕΡΤΑΣ Δημήτρης, δημοτικός σύμβουλος Χαλανδρίου
31. ΜΑΚΡΗ Χρυσαυγή, ελεύθερος επαγγελματίας
32. ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΥ Κάλλια, Λογίστρια
33. ΜΑΡΚΟΓΛΟΥ Νεκταρία, ιδιωτική υπάλληλος
34. ΜΠΑΖΟΥΚΗ Μαρία, Εκπαιδευτικός
35. ΜΠΟΥΡΓΟΣ Μιχάλης, Σύμβουλος Αναπτυξιακού – Χωρικού Σχεδιασμού – Υπ. Διδάκτορας Πανεπιστήμιου Θεσσαλίας
36. ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗ Αγγελική, Επιστημονικό Προσωπικό στο Εθνικό Κέντρο Δημόσιας Διοίκησης
37. ΜΥΛΩΝΑΣ Νίκος, Έμπορος
38. ΝΗΜΑΣ Βασίλης, συνταξιούχος καθηγητής ειδικής αγωγής.
39. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Σταύρος, Επιχειρηματίας
40. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ Νατάσσα, Δημοτική Υπάλληλος
41. ΝΤΑΒΙΑΣ Άγγελος, Ελ. Επαγγελματίας, π. αντιδήμαρχος και δημοτικός σύμβουλος Χαλανδρίου, επικεφαλής της Επιτροπής Οργανωτικού
42. ΝΤΟΥΡΟΣ Νίκος, έμπορος λαϊκών αγορών, συνδικαλιστής
43. ΝΤΡΟΥΛΙΑΣ Δημήτρης, ιδιωτικός υπάλληλος,
44. ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ Ειρήνη, ιδιωτική υπάλληλος
45. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Κωνσταντίνος, φοιτητής
46. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Νίκος, Καθηγητής, Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, Πρόεδρος Πράσινου Ιδρύματος
47. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ Λευτέρης, ελεύθερος επαγγελματίας
48. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Λάζαρος, Ιδιωτικός υπάλληλος
49. ΡΕΜΠΟΥΤΣΙΚΑ Μαρία, Δημοσιογράφος
50. ΤΡΑΚΑ Αλεξάνδρα, Οικονομολόγος
51. ΤΣΑΠΕΠΑ Μαρία, Ελεύθερη Επαγγελματίας
52. ΤΣΟΥΔΕΡΟΣ Μανώλης, Οικονομολόγος, Ελεύθερος Επαγγελματίας
53. ΦΕΛΕΚΗΣ Ηλίας, Γιατρός- Οφθαλμίατρος, δημοτικός σύμβουλος Ελληνικού – Αργυρούπολης
54. ΦΥΣΕΚΗ Σοφία, ιδιωτική υπάλληλος
55. ΧΑΤΖΗΑΓΓΕΛΗΣ Μιχάλης, Ιδιωτικός υπάλληλος
56. ΧΟΡΕΒΑ Έλενα, Δημοσιογράφος
57. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Αμβρόσιος, συνταξιούχος στρατιωτικός

ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ
Συμπρόεδρος: ΚΑΛΟΓΡΑΝΗΣ Κώστας, Δημοσιογράφος – Επικοινωνιολόγος
Συμπρόεδρος: ΑΚΡΙΒΟΥ Σωτηρία, Γεωπόνος – Τεχνολόγος Τροφίμων
Γενικός Γραμματέας: ΣΠΑΘΗΣ Λάμπρος, Εμπορικός Διευθυντής
1. ΑΚΡΙΒΟΣ Αθανάσιος
2. ΑΛΕΒΙΖΟΣ Παναγιώτης
3. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Θωμάς
4. ΒΙΡΒΙΛΗΣ Μιχάλης
5. ΒΟΥΒΟΥΔΑΚΗΣ Κωνσταντίνος
6. ΘΕΟΔΩΡΟΥ Βαγγέλης

7. ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιάννης
8. ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΥ Πέγκυ

9. ΚΑΤΣΟΥΛΙΕΡΗ Παναγιώτα
10. ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ Πετρος
11. ΚΥΡΟΥΣΗΣ Γιωργος
12. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Βαγγέλης
13. ΛΕΡΤΑΣ Δημήτρης
14. ΜΠΑΖΟΥΚΗ Μαρια
15. ΝΤΑΒΙΑΣ Αγγελος
16. ΝΤΟΥΡΟΣ Νικόλαος
17. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Νίκος

18. ΤΡΑΚΑ Αλεξάνδρα

19. ΦΥΣΕΚΗ Σοφία
20. ΧΟΡΕΒΑ Ελενα

 

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ
1. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Νίκος
2. ΑΚΡΙΒΟΣ Αθανασιος
3. ΚΥΡΟΥΣΗΣ Γιώργος
4. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Λαζαρος
5. ΤΣΟΥΔΕΡΟΣ Μανώλης
6. ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗ Αγγελικη
7. ΚΑΣΟΥΤΑΣ Μιχάλης
8. ΒΑΛΛΑ Ελένη

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
1. ΝΤΑΒΙΑΣ Αγγελος: Συτονιστης
2. ΒΙΡΒΙΛΗΣ Μιχάλης
3. ΘΕΟΔΩΡΟΥ Βαγγέλης
4. ΚΟΣΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Αθανάσιος
5. ΜΥΛΩΝΑΣ Νικόλαος
6. ΚΑΡΟΥΖΟΣ Δημήτρης
7. ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιαννης
8. ΜΠΑΖΟΥΚΗ Μαρια
9. ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΥ Κάλλια
10. ΜΑΡΚΟΓΛΟΥ Νεκταρία
11. ΚΑΒΟΥΚΑΣ Γιωργος
12. ΛΕΡΤΑΣ Δημητρης
13. ΑΚΡΙΒΟΣ Κωνσταντινος
14. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ Νατάσσα
15. ΚΥΡΟΥ Κωνσταντίνα
16. ΚΑΤΣΑΝΟΥ Δήμητρα
17. ΔΗΜΑ Δήμητρα
18. ΒΑΛΛΑΣ Παντελής
19. ΒΟΥΒΟΥΔΑΚΗΣ Κωνσταντινος

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
1. ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ Νίκος: Συντονιστης
2. ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ Πέτρος
3. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Ανδρεας
4. ΧΟΡΕΒΑ Έλενα
5. ΚΡΙΚΟΥ Ιωάννα
6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Βαγγέλης
7. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Λευτέρης
8. ΧΑΤΖΗΑΓΓΕΛΗΣ Μιχάλης

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
1. ΚΟΣΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Αθανασιος : Συντονιστης
2. ΚΑΨΗΣ Κώστας
3. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Νικος
4. ΑΚΡΙΒΟΣ Θανάσης
5. ΑΛΕΒΙΖΟΣ Τάκης
6. ΛΕΡΤΑΣ Δημήτρης
7. ΦΕΛΕΚΗΣ Ηλίας
8. ΝΤΑΒΙΑΣ Αγγελος
9. ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιάννης
10. ΝΤΟΥΡΟΣ Νικόλαος
11. ΘΕΟΔΩΡΟΥ Ευαγγελος

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΟΜΟΓΕΝΕΙΑΣ
1. ΒΟΥΒΟΥΔΑΚΗΣ Κωνσταντινος
2. ΤΡΑΚΑ Αλεξάνδρα
3. ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΥ Πέγκυ
4. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Λευτερης
5. ΛΑΠΠΑ Κέλυ

 

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΑ ΕΡΓΟΥ

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
ΚΑΛΟΓΡΑΝΗΣ Κώστας: Συντοννιστής
ΒΙΡΒΙΛΗΣ Μιχάλης: Ενέργεια, Πράσινο Ταμείο
ΤΣΑΠΕΠΑ Μαρία: Δασικές Πολιτικές
ΝΤΡΟΥΛΙΑΣ Δημήτρης: Φορείς Διαχείρισης Προστατευόμενων Περιοχών

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
ΑΚΡΙΒΟΥ Ρία: Συντονίστρια
ΜΠΑΖΟΥΚΗ Μαρία: Δικαιώματα Ζώων
ΡΕΜΠΟΥΤΣΙΚΑ Μαρία: Δικαιώματα Ζώων

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
ΤΣΟΥΔΕΡΟΣ Μανωλης: Συντονιστης
ΔΗΜΗΤΡΕΛΛΗΣ Μανώλης
ΜΑΚΡΗ Χρυσαυγή

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΚΑΣΟΥΤΑΣ Μιχάλης: Συντονιστής
ΚΑΤΣΟΥΛΙΕΡΗ Γιούλη
ΝΗΜΑΣ Βασίλης – Ειδική Αγωγή
ΛΑΠΠΑ Κέλυ – Ειδική Αγωγή

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΙΡΙΝΑ

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΥΓΕΙΑΣ
ΚΥΡΟΥΣΗΣ Γιώργος: Συντονιστής
ΚΟΣΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Θανάσης
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Λάζαρος

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΙΡΙΝΑ
ΛΑΠΠΑ Κέλλυ – Πολιτικές για Αμέα

ΤΣΑΣΕΠΑ Μαρία – Υπεύθυνη για θέματα νοσηλευτών
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χρήστος – Υπεύθυνος για θέματα νοσηλευτών

ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιάννης

ΝΗΜΑΣ Βασίλης

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΩΝ ΑΓΑΘΩΝ
ΡΕΜΠΟΥΤΣΙΚΑ Μαρία: Συντονίστρια
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Βαγγέλης
ΧΟΡΕΒΑ Έλενα
ΚΑΤΣΟΥΛΙΕΡΗ Γιούλη
ΓΙΑΚΟΥΒΑΚΗ Ζωγραφιά

ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιάννης

ΛΕΡΤΑΣ Δημήτρης

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΤΑΞΗΣ
ΑΚΡΙΒΟΣ Κωστας

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ, ΓΑΛΑΖΙΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ
ΓΚΩΝΙΑΣ Κώστας: Συντονιστής
ΚΑΒΟΥΚΑΣ Γιώργος

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ
ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ Πέτρος
ΔΗΜΗΤΡΕΛΗΣ Μανώλης

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Αμβρόσιος
ΒΟΥΒΟΥΔΑΚΗΣ Κωνσταντίνος
ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ Αθηνά

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
ΠΑΞΙΝΟΣ Στάθης

ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιάννης

ΛΑΠΠΑ Κέλυ: Βιώσιμη Κινητικότητα για ΑμΕΑ

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΧΩΡΟΤΑΞΙΑΣ, ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟΥ
ΝΤΟΥΡΟΣ Νίκος: Εμπόριο, Λαϊκές Αγορές
ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιάννης: Εμπόριο Λαϊκές Αγορές

ΣΤΑΗΣ Νίκος: Υπεύθυνος για θέματα Υποδομών

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗ Αγγελική

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΙΣΟΤΗΤΑΣ
ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΥ Πέγκυ

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ
ΚΟΥΒΑΤΣΟΣ Πέτρος

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
ΑΛΕΒΙΖΟΣ Παναγιώτης
ΒΑΛΛΑ Ελένη
ΤΡΑΚΑ Αλεξάνδρα
ΒΑΣΙΛΗΣ Νημάς
ΛΕΡΤΑΣ Δημήτρης

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΕΥΑΛΩΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΥ
ΜΥΛΩΝΑΣ Νίκος
ΜΑΡΚΑΤΑΤΟΥ Κάλλια
ΜΑΡΚΟΓΛΟΥ Νεκταρία
ΤΣΑΠΕΠΑ Μαρία

ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ Γιάννης

ΛΑΠΠΑ Κέλυ

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ
ΘΥΜΗΣ Σπύρος
ΛΙΑΠΠΗΣ Ερρίκος
ΛΑΠΠΑ Κέλυ

ΧΑΡΟΦΥΛΑΚΙΟ ΔΙΕΘΝΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΑΦΩΝ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΑ ΚΟΜΜΑΤΑ
ΦΕΛΕΚΗΣ Ηλίας: Συντονιστής
ΚΑΤΣΟΥΛΙΕΡΗ Γιούλη
ΤΡΑΚΑ Αλεξάνδρα: Πράσινοι Γερμανίας
ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΥ Πέγκυ: Πράσινοι Γερμανίας
ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Λευτέρης
ΛΑΠΠΑ Κέλυ
ΒΟΥΒΟΥΔΑΚΗΣ Κώστας – Εξωτερική Πολιτική

Μετά τις εργασίες του Ιδρυτικού Συνεδρίου του Πράσινου Κινήματος, γενικός γραμματέας εκλέχθηκε ο Λουκάς Τουμαζάτος.

 

 

Επίσης, στην Κεντρική Επιτροπή του Πράσινου Κινήματος συμμετέχουν 52 μέλη μας, τα οποία έφεραν τις απαραίτητες εξουσιοδοτήσεις συνέδρων, σύμφωνα με το Καταστατικό μας.

 

Στην Κεντρική Επιτροπή συμμετέχουν και οι δύο εκλεγμένοι Συμπρόεδροι και ο γενικός γραμματέας.

 

Από την Κεντρική Επιτροπή, προκύπτει και το Πολιτικό Συμβούλιο, του Πράσινου Κινήματος, ενώ όλα τα μέλη της Κεντρικής Επιτροπής συμμετέχουν στις κομματικές επιτροπές και στα χαρτοφυλάκια έργου.

Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ

Καλογράνης Κώστας —  Συμπρόεδρος – Δημοσιογράφος – Επικοινωνιολόγος

Ακρίβου Σωτηρία — Συμπρόεδρος – Γεωπόνος – Τεχνολόγος Τροφίμων

Τουμαζάτος Λουκάς — Γενικός Γραμματέας – συνδικαλιστής στον τομέα υγείας- πρώην αντιδήμαρχος

Ακρίβος Αθανάσιος  — Στέλεχος Επιχειρήσεων – Περιφερειακος Συμβουλος Θεσσαλιας

Αλιμπέρτης Νίκος — Επιχειρηματίας

Αντωνίου Κώστας — ΣΕΦ μαγειρικής

Βάλλας Παντελής — Ελεύθερος Επαγγελματίας

Βάλλα Ελένη —Καθηγήτρια Σωματικής Αγωγής

Βάλλα Κατερίνα — Φοιτήτρια Παντείου

Βασιλάκη Σπυριδούλα — Ηθοποιός

Βασιλείου Θωμάς — Ιδιωτικός Υπάλληλος

Γιαννόπουλος Δημήτρης — Οικονομολόγος

Γρίβας Δημήτρης— Δύτης

Δήμα Δημητρα — Επιχειρηματίας

Δημητρίου Σπύρος — Ιδιωτικός Υπάλληλος

Δημέλλης Μιχάλης — Ιδιωτικός Υπάλληλος

Θεοδώρου Βαγγέλης — Επιχειρηματίας

Ιατρίδης Δημήτρης — Πολιτικός Επιστήμων

Κανελλόπουλος Πέτρος —Διοίκηση Επιχειρήσεων – μέλος Συνδέσμου Παραγωγών Ενέργειας με Φωτοβολταϊκά

Καραγιάννη Νατάσσα — Επιχειρηματίας

Καταγά Ελένη— Μεταφράστρια και Προγραμματίστρια Η/Υ

Κατσανού Δήμητρα — Ιδιωτική Υπάλληλος

Καψής Κωνσταντίνος — πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, πρώην δημοτικός σύμβουλος Αθηναίων

Κονόμι Αιμίλιος — Ιδιωτικός υπάλληλος

Κυρούσης Γιώργος — Χειρούργος Ορθοπεδικός

Μακρής Αλέξανδρος — Έμπορος

Μπαζούκη Μαρία — Εκπαιδευτικός

Μπαντής Χρήστος — Συνταξιούχος Αστυνομικός

Μπεθάνης Δημήτρης — Δημοσιογράφος

Μπουρμπούλη Αγγελική — Επιστημονικό προσωπικό στο Εθνικό Κέντρο Δημόσιας Διοίκησης

Μπούρας Μιχάλης— υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων και επικοινωνίας (Διεθνείς Σχέσεις)

Νικολαίδης Σταύρος— Επιχειρηματίας

Νικολοπούλου Νατάσσα — Δημοτική Υπάλληλος

Νταβίας Άγγελος – Ελεύθερος Επαγγελματίας – Δημοτικός Σύμβουλος Χαλανδρίου

Ντελής Παναγιώτης — Δημοτικός Υπάλληλος

Ντούρος Νίκος — Έμπορος λαϊκών αγορών , συνδικαλιστής

Παπαγεωργίου Βασιλική — μαία

Παπαδάκης Νίκος — Εκπαιδευτικός ,  Περιφερειακος Συμβουλος Αττικης

Παπαδάκης Κων/νος — μαθητής Λυκείου

Παππάς Χρήστος —Καθηγητής Πληροφορικής

Παπακωνσταντίνου Χρήστος— Ιδιωτικός Υπάλληλος

Σάλος Ηλίας — Πτυχιούχος Πληροφορικής Η/Υ και Πτυχιούχος Διοίκησης Επιχειρήσεων

Στεργίου Χρήστος — Οικονομολόγος – Επιχειρηματίας

Στέφου Κατερίνα — Ελεύθερος Επαγγελματίας

Τσαγκάδας Ιωάννης — Ασφαλιστικός Σύμβουλος

Τόπη Βασιλική — συνταξιούχος βοηθός συμβολαιογράφου

Φυσέκη Σοφία— Ιδιωτικός Υπάλληλος

ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Καλογράνης Κωνσταντίνος – Συμπρόεδρος
Ακρίβου Σωτηρία – Συμπρόεδρος
Τουμαζάτος Λουκάς – γενικός γραμματέας
Ακρίβος Αθανάσιος
Βάλλα Ελένη
Βάλλας Παντελής

Βασιλείου Θωμάς
Θεοδώρου Βαγγέλης
Καψής Κωσταντίνος
Μπαζούκη Μαρία

Μπουρμμουλη Αγγελικη

Νταβιας Αγγελος

Ντούρος Νικόλαος
Παπαδάκης Νικόλαος
Στέφου Κατερίνα
Τσαγκάδας Ιωάννης

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΎ

Παπαδάκης Νικόλαος (συντονιστής)
Γάκης Αντώνης
Καψής Κώστας
Μπουρμπούλη Αγγελική
Παππάς Τάκης
Ιατρίδης Δημήτριος
Τσαγκάδας Ιωάννης
Ακρίβος Αθανάσιος

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ , ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

Μάκης Μοσχοβούδης(συντονιστής)
Βαμβακερού Γεωργία
Μπεθάνης Θεόδωρος
Μπούρας Μιχάλης
Μπαζούκη Μαρία
Βασιλείου Θωμάς
Κόνομι Αιμίλιος

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Θεοδώρου Ευάγγελος (Συντονιστής)
Ντούρος Νικόλαος
Στέφου Κατερίνα
Δημητρίου Σπύρος
Γρίβας Δημήτρης
Διμέλλης Μιχάλης
Βάλλας Παντελής
Τόπη Βασιλική
Αλιμπέρτης Νίκος
Αντωνίου Κώστας
Κατσανού Δήμητρα
Καραγιάννη Νατάσσα
Φυσέκη Σοφία
Νικολοπούλου Νατάσσα
Νικολαίδης Σταύρος
Κανελλόπουλος Πέτρος
Παπακωνσταντίνου Χρήστος

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΑ ΕΡΓΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Στεργίου Χρήστος (συντονιστής)
Σάλος Ηλίας
Γιαννόπουλος Δημήτρης

ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
Καψής Κώστας (συντονιστής)
Μπουρμπούλη Αγγελική
Ιατρίδης Δημήτρης

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΩΝ – ΔΗΜΟΣΙΟΥ
Ντελής Παναγιώτης     (συντονιστής)

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
Κανελλόπουλος Πέτρος  (συντονιστής)

ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
Ιατρίδης Δημήτρης (συντονιστής)

ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ
Καταγά Ελένη

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΎ
Βασιλάκη Σπυριδούλα  (συντονίστρια)
Φυσέκη Σοφία

ΥΓΕΙΑΣ – ΠΡΟΝΟΙΑΣ
Κυρούσης Γιώργος (συντονιστής)
Παπαγεωργίου Βασιλική

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ
Παππάς Τάκης (συντονιστής)

ΠΑΙΔΕΙΑΣ
Βάλλα Ελένη (συντονίστρια)
Παπαδάκης Νίκος
Μπαζούκη Μαρία
Τσαγκάδας Γιάννης

ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
Τσαγκάδας Γιάννης (συντονιστής)
Νικολαίδης Σταύρος
Μακρής Αλέξανδρος
Δήμα Δήμητρα
Στέφου Κατερίνα

ΑΜΕΑ
Βασιλάκη Σπυριδούλα  (συντονίστρια)

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΖΩΩΝ
Μπαζούκη Μαρία (συντονίστρια)

ΙΣΟΤΗΤΑΣ
Καραγιάννη Νατάσσα (συντονίστρια)

ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΤΑΞΗΣ
Μπαντής Χρήστος (συντονιστής)
Μπαζούκη Μαρία

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
Παπακωνσταντίνου Χρήστος (συντονιστής)
Γρίβας Δημήτρης
Μπούρας Μιχάλης

ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ
Ακρίβος Αθανάσιος (συντονιστής)
Βάλλας Παντελής
Σάλλος Ηλίας

ΝΕΟΛΑΙΑΣ
Βάλλα Κατερίνα
Παπαδάκης Κωνσταντίνος