Επιτροπές – Χαρτοφυλάκια


 

Μετά τις εργασίες του Ιδρυτικού Συνεδρίου του Πράσινου Κινήματος, γενικός γραμματέας εκλέχθηκε ο Λουκάς Τουμαζάτος.

Επίσης, στην Κεντρική Επιτροπή του Πράσινου Κινήματος συμμετέχουν 52 μέλη μας, τα οποία έφεραν τις απαραίτητες εξουσιοδοτήσεις συνέδρων, σύμφωνα με το Καταστατικό μας.

Στην Κεντρική Επιτροπή συμμετέχουν και οι δύο εκλεγμένοι Συμπρόεδροι και ο γενικός γραμματέας.

Από την Κεντρική Επιτροπή, προκύπτει και το Πολιτικό Συμβούλιο, του Πράσινου Κινήματος, ενώ όλα τα μέλη της Κεντρικής Επιτροπής συμμετέχουν στις κομματικές επιτροπές και στα χαρτοφυλάκια έργου.

Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ

Καλογράνης Κώστας —  Συμπρόεδρος – Δημοσιογράφος – Επικοινωνιολόγος

Ακρίβου Σωτηρία — Συμπρόεδρος – Γεωπόνος – Τεχνολόγος Τροφίμων

Τουμαζάτος Λουκάς — Γενικός Γραμματέας – συνδικαλιστής στον τομέα υγείας- πρώην αντιδήμαρχος

Ακρίβος Αθανάσιος  — Στέλεχος Επιχειρήσεων

Αλιμπέρτης Νίκος — Επιχειρηματίας

Αντωνίου Κώστας — ΣΕΦ μαγειρικής

Βάλλας Παντελής — Ελεύθερος Επαγγελματίας

Βάλλα Ελένη —Καθηγήτρια Σωματικής Αγωγής

Βάλλα Κατερίνα — Φοιτήτρια Παντείου

Βασιλάκη Σπυριδούλα — Ηθοποιός

Βασιλείου Θωμάς — Ιδιωτικός Υπάλληλος

Βρέκου Ματίνα — Φιλολογος

Γάκης Αντώνης — Περιβαλλοντολόγος – Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής

Γιαννόπουλος Δημήτρης — Οικονομολόγος

Γρίβας Δημήτρης— Δύτης

Δελής Ιωάννης — Δημοτικός Υπάλληλος

Δήμα Δημητρα — Επιχειρηματίας

Δημητρίου Σπύρος — Ιδιωτικός Υπάλληλος

Δημέλλης Μιχάλης — Ιδιωτικός Υπάλληλος

Ζεγκλίνας Γιώργος — Ιδιωτικός Υπάλληλος

Θεοδώρου Βαγγέλης — Επιχειρηματίας

Ιατρίδης Δημήτρης — Πολιτικός Επιστήμων

Ιωάννου Ιριδα Σωτηρία — Ιδιωτική Υπάλληλος

Κανελλόπουλος Πέτρος —Διοίκηση Επιχειρήσεων – μέλος Συνδέσμου Παραγωγών Ενέργειας με Φωτοβολταϊκά

Καραγιάννη Νατάσσα — Επιχειρηματίας

Καταγά Ελένη— Μεταφράστρια και Προγραμματίστρια Η/Υ

Κατσανού Δήμητρα — Ιδιωτική Υπάλληλος

Καψής Κωνσταντίνος — πρώην Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής, πρώην δημοτικός σύμβουλος Αθηναίων

Κονόμι Αιμίλιος — Ιδιωτικός υπάλληλος

Κυρούσης Γιώργος — Χειρούργος Ορθοπεδικός

Μακρής Γιάννης — Οικονομολόγος

Μακρής Αλέξανδρος — Έμπορος

Μπαζούκη Μαρία — Εκπαιδευτικός

Μπάμπαλη Αγγελική— Βρεφονηπιαγωγός. Ειδική παιδαγωγός ΑΜΕΑ

Μπαντής Χρήστος — Συνταξιούχος Αστυνομικός

Μπεθάνης Δημήτρης — Δημοσιογράφος

Μπουρμπούλη Αγγελική — Επιστημονικό προσωπικό στο Εθνικό Κέντρο Δημόσιας Διοίκησης

Μπούρας Μιχάλης— υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων και επικοινωνίας (Διεθνείς Σχέσεις)

Νικολαίδης Σταύρος— Επιχειρηματίας

Νικολοπούλου Νατάσσα — Δημοτική Υπάλληλος

Ντελής Παναγιώτης — Δημοτικός Υπάλληλος

Ντούρος Νίκος — Έμπορος λαϊκών αγορών , συνδικαλιστής

Παπαγεωργίου Βασιλική — μαία

Παπαδάκης Νίκος — Εκπαιδευτικός , πρώην πρόεδρος δημοτικού συμβουλίου

Παπαδάκης Κων/νος — μαθητής Λυκείου

Παππάς Χρήστος —Καθηγητής Πληροφορικής

Παπακωνσταντίνου Χρήστος— Ιδιωτικός Υπάλληλος

Πράππας Αλκιβιάδης— Δημοτικός Υπάλληλος

Σάλος Ηλίας — Πτυχιούχος Πληροφορικής Η/Υ και Πτυχιούχος Διοίκησης Επιχειρήσεων

Σμεράιδου Σοφία — Αισθητικός

Στεργίου Χρήστος — Οικονομολόγος – Επιχειρηματίας

Στέφου Κατερίνα — Ελεύθερος Επαγγελματίας

Τσαγκάδας Ιωάννης — Ασφαλιστικός Σύμβουλος

Τόπη Βασιλική — συνταξιούχος βοηθός συμβολαιογράφου

Φυσέκη Σοφία— Ιδιωτικός Υπάλληλος

ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Καλογράνης Κωνσταντίνος – Συμπρόεδρος
Ακρίβου Σωτηρία – Συμπρόεδρος
Τουμαζάτος Λουκάς – γενικός γραμματέας
Ακρίβος Αθανάσιος
Βάλλα Ελένη
Βάλλας Παντελής
Βασιλείου Θωμάς
Βρέκου Ματίνα
Γάκης Αντώνης
Δελής Ιωάννης
Θεοδώρου Βαγγέλης
Καψής Κωσταντίνος
Μακρής Ιωάννης
Μπαζούκη Μαρία
Μπουρμπούλη Αγγελική
Ντούρος Νικόλαος
Παπαδάκης Νικόλαος
Πράπας Αλκιβιάδης
Σμεράιδου Σοφία
Στέφου Κατερίνα
Τσαγκάδας Ιωάννης

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΎ

Παπαδάκης Νικόλαος (συντονιστής)
Γάκης Αντώνης
Καψής Κώστας
Μπουρμπούλη Αγγελική
Στεργίου Χρήστος
Παππάς Τάκης
Ιατρίδης Δημήτριος
Τσαγκάδας Ιωάννης
Ακρίβος Αθανάσιος
Μακρής Ιωάννης

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ , ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

Μακρής Ιωάννης (συντονιστής)
Βαμβακερού Γεωργία
Μπεθάνης Θεόδωρος
Μπούρας Μιχάλης
Μπαζούκη Μαρία
Σμεράιδου Σοφία
Βασιλείου Θωμάς
Πράπας Αλκιβιάδης
Κόνομι Αιμίλιος

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Θεοδώρου Ευάγγελος (Συντονιστής)
Δελής Ιωάννης
Ντούρος Νικόλαος
Στέφου Κατερίνα
Δημητρίου Σπύρος
Γρίβας Δημήτρης
Διμέλλης Μιχάλης
Βάλλας Παντελής
Τόπη Βασιλική
Αλιμπέρτης Νίκος
Αντωνίου Κώστας
Κατσανού Δήμητρα
Καραγιάννη Νατάσσα
Φυσέκη Σοφία
Νικολοπούλου Νατάσσα
Νικολαίδης Σταύρος
Κανελλόπουλος Πέτρος
Παπακωνσταντίνου Χρήστος

ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΑ ΕΡΓΟΥ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
Στεργίου Χρήστος (συντονιστής)
Σάλος Ηλίας
Μακρής Ιωάννης
Γιαννόπουλος Δημήτρης

ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
Καψής Κώστας (συντονιστής)
Μπουρμπούλη Αγγελική
Ιατρίδης Δημήτρης
Γάκης Αντώνης

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΔΗΜΩΝ – ΔΗΜΟΣΙΟΥ
Δελής Ιωάννης (συντονιστής)
Ντελής Παναγιώτης
Πράπας Αλκιβιάδης

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
Γάκης Αντώνης (συντονιστής)
Κανελλόπουλος Πέτρος

ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
Ιατρίδης Δημήτρης (συντονιστής)

ΔΙΕΘΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ
Ζεγκλίνας Γιώργος (συντονιστής)
Καταγά Ελένη

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΎ
Βασιλάκη Σπυριδούλα  (συντονίστρια)
Φυσέκη Σοφία

ΥΓΕΙΑΣ – ΠΡΟΝΟΙΑΣ
Κυρούσης Γιώργος (συντονιστής)
Παπαγεωργίου Βασιλική
Βρέκου Ματίνα
Πράπας Αλκιβιάδης

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ
Παππάς Τάκης (συντονιστής)

ΠΑΙΔΕΙΑΣ
Βάλλα Ελένη (συντονίστρια)
Παπαδάκης Νίκος
Μπαζούκη Μαρία
Τσαγκάδας Γιάννης
Βρέκου Ματίνα

ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
Τσαγκάδας Γιάννης (συντονιστής)
Νικολαίδης Σταύρος
Μακρής Αλέξανδρος
Δήμα Δήμητρα
Στέφου Κατερίνα

ΑΜΕΑ
Μπάμπαλη Αγγελική (συντονίστρια)
Βασιλάκη Σπυριδούλα
Πράπας Αλκιβιάδης

ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΖΩΩΝ
Μπαζούκη Μαρία (συντονίστρια)
Σμεράιδου Σοφία
Ιωάννου Ίριδα Σωτηρία

ΙΣΟΤΗΤΑΣ
Καραγιάννη Νατάσσα (συντονίστρια)

ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΤΑΞΗΣ
Μπαντής Χρήστος (συντονιστής)
Μπαζούκη Μαρία

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
Παπακωνσταντίνου Χρήστος (συντονιστής)
Γρίβας Δημήτρης
Μπούρας Μιχάλης
Δελής Ιωάννης

ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ
Ακρίβος Αθανάσιος (συντονιστής)
Βάλλας Παντελής
Σάλλος Ηλίας

ΝΕΟΛΑΙΑΣ
Ζεγκλίνας Γιώργος (συντονιστής)
Βάλλα Κατερίνα
Παπαδάκης Κωνσταντίνος